ul. Siennicka 40, 04-393 Warszawa, (22) 610-21-32

MÓZG LUBI RUCH

Zdjęcie przedstawia Plakat pikniku rodzinnego ,,Mózg Lubi Ruch"


19 października 2019 roku Hala Sportowa Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy po raz szósty zapełniła się uczestnikami pikniku rodzinnego "Mózg Lubi Ruch". Dzieci wraz z rodzicami przez kilka godzin korzystały z przeróżnych atrakcji, wśrod których wymienić można ściankę wspinaczkową, hokeja, lekcję capoeiry, sumo, tory przeszkód, liczne warsztaty manualne i plastyczne. Dla rodziców odbyły się spotkania ze specjalistami od rozwoju dziecka, podczas których można było pogłębić wiedzę na tematy związane z rozwojem namłodszych. Na wszystkich czekał zdrowy poczęstunek i upominki. 
 
Bardzo dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział
w tegorocznej edycji Pikniku "Mózg Lubi Ruch"!

Zapraszamy za rok! 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu i zdjęć z tegorocznego Pikniku:

 

MÓZG LUBI RUCH


To cykliczny piknik rodzinny odbywający się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe miasta stołecznego Warszawy.

Pomysł zorganizowania Pikniku narodził się w Poradni w roku 2015. Poszukiwaliśmy sposobu, aby zwiększyć u rodziców świadomość tego, jak ważna dla prawidłowego rozwoju poznawczego jest aktywność fizyczna. Badania wskazują, iż sport, taniec, zabawy ruchowe przyczyniają się do zwiększania potencjału intelektualnego dzieci. Stąd idea zorganizowania wydarzenia, gdzie dzieci mogłyby spróbować różnych, czasem niecodziennych aktywności i zabaw ruchowych wraz z rodzicami i opiekunami. 

Bardzo szybko do Pikniku przyłączyły się inne organizacje i instytucje wspierające rozwój dziecka - kluby sportowe, ogniska pracy pozaszkolnej, fundacje i stowarzyszenia. Rokrocznie zwiększa się też tematyka, jaką chcemy przybliżyć uczestnikom - oprócz zabaw ruchowych pojawiły się także wykłady dla rodziców, porady udzielane przez specjalistów, kącik zdrowego żywienia czy szkoła udzielania pierwszej pomocy.
Przygotowując piknik skupiamy się przede wszystkim na dzieciach w wieku 3-12 lat, gdyż w tym właśnie okresie intensywnie kształtuje się ludzki umysł. Dorośli, przyzwyczajeni do kojarzenia nauki ze ślęczeniem nad książkami, często nie doceniają roli jaką aktywność fizyczna odgrywa w tym procesie. Często szukają specjalistów, którzy szybko „naprawią” dziecko zamiast wziąwszy sprawy we własne ręce skupić się na profilaktyce przyszłych trudności. Jak to robić, pokazują specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek oświatowych oraz klubów prowadzących zajęcia dla dzieci, dzieląc się swoim doświadczeniem i pomysłami. Dzielą się pomysłami i uczą  technik do wykorzystania w domu i na spacerach bez inwestowania w kosztowny sprzęt i zabiegi, bo do ich stosowania wystarczą z reguły najprostsze przedmioty, jakie każdy ma w domu albo wyposażenie ogólnodostępnych obiektów rekreacyjno-sportowych.

Podczas pikników  odbywają się w pokazy taneczne i  sportowe. Można wspinać się na ściance wspinaczkowej, mocować w ramach zapasów sumo,  tańczyć przy rytmicznej muzyce,  próbować swoich sił na treningu capoeiry, uczestniczyć w różnych grach sportowych. Specjaliści z różnych dziedzin zapraszają rodziców i dzieci do wspólnej zabawy oraz udzielają bezpłatnie porad i konsultacji. Podczas pikniku można skorzystać z porad specjalisty do spraw żywienia i spróbować zdrowych smakołyków przygotowanych w Strefie Smaku.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 / Deklaracja dostępności / Polityka prywatności
29.03.2024 r. (piątek) - czynne od 8:00 do 16:00
30.03.2024 r. (sobota) - nieczynne
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności