ul. Siennicka 40, 04-393 Warszawa
A+
A-

Muzeum poradnictwa

Warszawa 14.06.2018 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

ilekroć uczestniczymy w kolejnych  jubileuszach poradni psychologiczno-pedagogicznych przekonujemy się jak bogata jest historia naszej działalności i jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się realia naszej pracy. My sami, nie zawsze pamiętamy, że poradnie były pionierami wielu idei.  Każda poradnia, dokumentując we własnym zakresie historię swojej placówki, pokazuje nasze korzenie i dokonania dla środowiska. Czasem żal, że tylko uczestnicy jubileuszu mają możliwość zapoznania się z tym dorobkiem. Stąd pomysł stworzenia miejsca, gdzie moglibyśmy gromadzić i udostępniać pamiątki dotyczące naszej przeszłości.

Zapraszamy do współtworzenia „Muzeum Poradnictwa”!!!

W Poradni nr 16 w Warszawie ul. Siennicka 40, gdzie będzie siedziba muzeum, zaczęliśmy gromadzić eksponaty (dary PPP12 i UdR): maszynę do pisania, dawniej używane testy i pomoce dydaktyczne częstokroć sporządzane własnoręcznie przez specjalistów.

Zależy nam na zdjęciach, wspomnieniach, starych dokumentach, drukach, testach i pomocach pokazujących jak się kiedyś pracowało. Może ktoś ma jeszcze stare meble typu oszklona szafa, szafki katalogowe, biurko i inne rzeczy z przeszłości. Prosimy też o udostępnienie publikacji i prezentacji przygotowywanych na jubileusze placówek.

Potrzebujemy pomocy w popularyzacji idei muzeum wśród obecnych i byłych pracowników poradni.

Prosimy o jak najszybsze przekazanie powyższego apelu radom pedagogicznym i emerytowanym pracownikom Waszych Placówek.

Z góry dziękujemy za współpracę!

Osoby chcące zaangażować się w projekt proszone są o kontakt telefoniczny z „kustoszkami muzeum” Danutą Leyk (504 272 516) lub Katarzyną Okulicz-Kozaryn (798 919 594).

Osoby chcące przekazać eksponaty proszone są o kontakt  telefoniczny z dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 ( sekretariat PPP 16 22 610 21 32 lub 503 494 650 dyrektor Bogumiła Szmidt),  mailowy poradnia16@ppp16.waw.pl z dopiskiem „Muzeum PPP”.
 
 
                                                                                  Katarzyna Okulicz-Kozaryn
                                                                                  Danuta Leyk
                                                                                  Bogumiła Szmidt

Honorowy Patronat - Związek Zawodowy „Rada Poradnictwa” Region Mazowiecki

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 / Deklaracja dostępności / Polityka prywatności
UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT! 
 
W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego zmianie ulega organizacja pracy Poradni. 

W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa Klientom i pracownikom Poradni (niedostępność środków dezynfekujących), dlatego wdrażamy inne formy pomocy i organizujemy pracę w sposób zdalny.

Wszystkie spotkania indywidualne oraz zajęcia grupowe zostają odwołane.  Z uwagi na dynamikę sytuacji w chwili obecnej nie wyznaczamy terminów kolejnych spotkań.

Nie przyjmujemy Klientów na terenie Poradni. W pilnych sprawach istnieje możliwość odebrania/złożenia dokumentów w punkcie
w przedsionku Poradni u dyżurującego pracownika.

Szczegółowe informacje na temat zasad funkcjonowania Poradni oraz możliwości i form kontaktu zostaną przekazane wkrótce - prosimy śledzić naszą stronę internetową.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia - dla bezpieczeństwa nas wszystkich pozostańmy w kontakcie telefonicznym i mailowym. 


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności