AKTUALNA OFERTA WARSZTATOWA ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM: https://ppp16.waw.pl/zajecia-i-warsztaty/warsztaty-2020-21/
Działam i uczę się
Program skierowany do uczniów klas I-IV, którzy wykazują większą wrażliwość i męczliwość na bodźce z otoczenia, co może przekładać się na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej.
Termin: poniedziałki, godz. 17:30-19:00
Prowadzące: Małgorzata Księżycka (pedagog), Justyna Smorczewska (terapeuta integracji sensorycznej)
Zapisy: u osób prowadzących zajęcia.
Klub Indywidualisty
Spotkania przeznaczone dla uczniów liceum, technikum, szkoły branżowej objętych nauczaniem indywidualnym lub zindywidualizowaną ścieżką kształcenia.
Termin: dwa wtorki w miesiącu, godz. 12:00
Prowadzące: Anna Strzelczak (psycholog), Anna Steinhagen (psycholog, psychoterapeuta).
Zapisy: przez sekretariat Poradni, po spotkaniu wstępnym z prowadzącymi.
Poprzez ruch do koncentracji
Zajęcia terapeutyczne adresowane są do dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej, które wymagają dodaktowej stymulacji analizatorów słuchu, wzroku, stymulacji małej motoryki, rozwijania koncentracji uwagi, poprawy reakcji posturalnych.
Termin: wtorki, piątki
Prowadzące: Dorota Drzymulska (pedagog korekcyjny), Magłorzata Rosińska (terapeuta integracji sensorycznej), Karolina Stablewska (terapeuta integracji sensorycznej)
Zapisy: po konsultacji z psychologiem lub pedagogiem opiekującym się dzieckiem.
Program wzmacniania rodziny "Miłość i granice"
Program przeznaczony dla młodzieży z klas VII-VIII oraz ich rodziców/opiekunów.
Celem programu jest wzmocnienie więzi między nastolatkiem a rodzicem, poprawa zdolności komunikacyjnych, rozwój wzajemnego zaufania, zmniejszenie ryzyka podejmowania zachowań niepożądanych przez dziecko.
Prowadzące: Anna Steinhagen (psycholog, psychoterapeuta), Małgorzata Dróżdż (psycholog, socjoterapeuta)
Sprawne ciało, sprawna ręka
Program skierowany do dzieci rozpoczynających edukację szkolną oraz dzieci z odroczeniem obowiązku szkolnego, które mają problemy grafomotoryczne.
Termin: poniedziałki, godz. 16:00-17:30
Prowadzące: Małgorzata Księżycka (pedagog), Justyna Smorczewska (terapeuta integracji sensorycznej)
Zapisy: przez sekretariat Poradni.
Trening Umiejętności Społecznych dla uczniów klas 1-3
Cykl 12 spotkań, których celem jest nauka rozpoznawania i wyrażania emocji, poznanie sposobów radzenia sobie ze złością i gniewem, kształtowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie relacji rówieśniczych i nauka technik skutecznej komunikacji.
Termin: od 30.09.2019, poniedziałki, godz.16:00-17:15 (spotkanie organizacyjne z rodzicami 23.09.2019)
Prowadzące: Adrianna Kijuk (pedagog), Katarzyna Czupryna (psycholog)
Zapisy: przez sekretariat Poradni.
Trening kompetencji emocjonalno-społecznych dla uczniów klas IV
Cykl 9 spotkań, których tematyka obejmuje zagadnienia związane z rozpoznawaniem i wyrażaniem emocji, rozwijaniem umiejętności komunikacyjnych, radzeniem sobie w sytuacjach trudnych, budowaniem poczucia własnej wartości.
Termin: od 7.10.2019, poniedziałki, godz. 16:00-18:00
Prowadzące: Anna Gutenberg-Piela (psycholog), Agnieszka Gratkiewicz (psycholog)
Zapisy: przez psychologa opiekującego się dzieckiem.
Warsztaty dla dzieci zdolnych
Zajęcia dla uczniów klas IV-VIII rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Okazja by spędzić czas w twórczy i aktywny sposób, rozwinąć umiejętność współpracy w grupie, rozwinąć wrażliwość plastyczną poprzez naukę technik filcowania, decoupage'u, origami i wielu innych.
Termin: pierwszy tydzień ferii zimowych, godz. 9:00-13:00
Prowadzące: Marta Gralewska (psycholog), Dorota Dzięgielewska (pedagog)
Zapisy: przez sekretariat Poradni.
Od radosnego hasania do pięknego pisania, czyli jak zostać mistrzem kaligrafii
Zajęcia wykorzystujące metodę "Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej kształtują gotowość o nauki pisania w oparciu o naturalną aktywność ruchową i rysunkową dziecka. Zapraszamy najstarszych przedszkolaków i uczniów pierwszych i drugich klas szkoły podstawowej.
Termin: poniedziałki, godz. 18:00-19:00
Prowadząca: Dorota Drzymulska (pedagog korekcyjny)
Zapisy: przez sekretariat Poradni.