ul. Siennicka 40, 04-393 Warszawa
A+
A-

Aktualności

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów

Szanowni Państwo,

specjaliści Poradni oprócz pomocy udzielanej w formie zdalnej (dyżury telefonicze, kontakt e-mailowy, przesyłanie materiałów do pracy, wsparcie terapeutyczne on-line) uczestniczą w działaniach Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów powołanego przez miasto stołeczne Warszawa.

Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów oferuje trzy filary pomocy:
 
  1. Wsparcie psychologiczne dla rodziców
Pomoc uruchamiają dwie specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne: Uniwersytet dla Rodziców i Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP.  Rodzic, dzwoniąc tam, otrzyma wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną).

Od poniedziałku do piątku czynne są trzy numery telefonu dla rodziców:
-  510 205 050  (godz. 9.00-18.00)
-  519 047 372 (godz. 9.00-14.00) 
-  500 717 258 (godz. 14.00-18.00)  
 W sobotę i niedzielę 519 047 370 (godz. 10.00–16.00)
 
  1. Wsparcie dydaktyczne dla rodziców
Rodzice mogą liczyć na wskazówki merytoryczne i rady dotyczące edukacji zdalnej. Na pytania odpowiedzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów (uwaga, nie będą rozwiązywać konkretnych zdań, tylko służyć radą, tłumaczyć).
Kontakt drogą mailową z Warszawskim Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń: zapytajeksperta@wcies.edu.pl
 
  1. Wsparcie psychologiczne dla uczniów
Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z szerzącą się pandemią. Pomocą i wsparciem psychologicznym służą wszystkie dzielnicowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Dyżur w godzinach 9.00 – 19.00.

Specjaliści naszej Poradni w ramach działań Psychologicznego Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów dyżurują telefonicznie od poniedziałku do piątku:
w godzinach od 9:00 do 14:00 - telefon 782 366 668

w godzinach od 14:00 do 19:00:
                                                  poniedziałek, wtorek - telefon 516 290 296
                                                  środa, czwartek - telefon 532 670 052
                                                  piątek  - telefon 511 674 600

Można również skorzystać z pomocy specjalisty wysyłając e-maila na adres wsparcie@ppp16.waw.pl

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 / Deklaracja dostępności / Polityka prywatności
UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT! 
 
W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego zmianie ulega organizacja pracy Poradni. 

W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa Klientom i pracownikom Poradni (niedostępność środków dezynfekujących), dlatego wdrażamy inne formy pomocy i organizujemy pracę w sposób zdalny.

Wszystkie spotkania indywidualne oraz zajęcia grupowe zostają odwołane.  Z uwagi na dynamikę sytuacji w chwili obecnej nie wyznaczamy terminów kolejnych spotkań.

Nie przyjmujemy Klientów na terenie Poradni. W pilnych sprawach istnieje możliwość odebrania/złożenia dokumentów w punkcie
w przedsionku Poradni u dyżurującego pracownika.

Szczegółowe informacje na temat zasad funkcjonowania Poradni oraz możliwości i form kontaktu zostaną przekazane wkrótce - prosimy śledzić naszą stronę internetową.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia - dla bezpieczeństwa nas wszystkich pozostańmy w kontakcie telefonicznym i mailowym. 


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności