ul. Siennicka 40, 04-393 Warszawa
A+
A-

Aktualności

Wsparcie psychologiczne i psychodietetyczne w walce z obniżonym nastrojem - Obrona na 2 M

Obrona na DWA MÓZGI
wsparcie psychologiczne i psychodietetyczne w walce z obniżonym nastrojem
 
PIERWSZY MÓZG
Sytuacja, w której przyszło nam obecnie żyć wywołuje stres i zagubienie. W związku z utratą poczucia bezpieczeństwa możemy odczuwać niepokój, lęk, nasz nastrój może być obniżony. Mogą pojawić się zaburzenia snu lub apetytu. Możemy czuć się podenerwowani, szybciej tracić cierpliwość. Nasze ciało może czuć się zmęczone, możemy odczuwać bóle brzucha lub głowy. Powodem mogą być pewne schematy w myśleniu jak również zaburzenia rytmu dobowego.
 
DRUGI MÓZG
Nasz układ trawienny nie bez powodu nazywany jest DRUGIM MÓZGIEM. Komórki błony jelitowej wydzielają do 20 różnych hormonów. Jelita są największym magazynem SEROTONINY w naszym organizmie, przechowując ok 95% całych jej zasobów. SEROTONINA to hormon, który reguluje takie procesy życiowe jak SEN, NASTRÓJ i ogólne samopoczucie. Jest faktem, że odpowiednią dietą możemy skutecznie obniżyć siłę negatywnych reakcji naszego organizmu na stres.

Jeśli doświadczasz takich lub podobnych objawów i chciałabyś/chciałbyś to zmienić zapraszamy do udziału w programie wsparcia "Obrona na 2 M". Oferujemy wsparcie psychologa i psychodietetyka w drodze do lepszego samopoczucia.

Telefoniczne porady/konsultacje:

1.     Wywiad:
a. ocena stanu psychicznego
b. cena sposobu funkcjonowania i jego wpływu na samopoczucie
c. ocena kondycji układu trawiennego
d. ocena prawidłowości nawyków żywieniowych
e. ocena i korekta jadłospisów

2.     Wsparcie psychologiczne i psychodietetyczne w procesie wprowadzania zmian
 
Psycholog              Magdalena Krakowian-Rząca
                                tel. 691 469 405                          email: magdalena.krakowian@ppp16.waw.pl
Psychodietetyk     Mariusz Antonowicz
                                 tel. 790 384 222                          e-mail: mariusz.antonowicz@ppp16.waw.pl
 
 

<< Wróć do poprzedniej strony

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020 / Deklaracja dostępności / Polityka prywatności
UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT! 
 
W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego zmianie ulega organizacja pracy Poradni. 

W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa Klientom i pracownikom Poradni (niedostępność środków dezynfekujących), dlatego wdrażamy inne formy pomocy i organizujemy pracę w sposób zdalny.

Wszystkie spotkania indywidualne oraz zajęcia grupowe zostają odwołane.  Z uwagi na dynamikę sytuacji w chwili obecnej nie wyznaczamy terminów kolejnych spotkań.

Nie przyjmujemy Klientów na terenie Poradni. W pilnych sprawach istnieje możliwość odebrania/złożenia dokumentów w punkcie
w przedsionku Poradni u dyżurującego pracownika.

Szczegółowe informacje na temat zasad funkcjonowania Poradni oraz możliwości i form kontaktu zostaną przekazane wkrótce - prosimy śledzić naszą stronę internetową.

Przepraszamy Państwa za utrudnienia - dla bezpieczeństwa nas wszystkich pozostańmy w kontakcie telefonicznym i mailowym. 


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności